Ви знаходитесь: Головна arrow Архів новин arrow 100-річчя мученицького подвигу Царської сім'ї
100-річчя мученицького подвигу Царської сім'ї Надрукувати

lev_6785.jpg

17 липня 2018 року в день 100-річчя мученицької кончини святих Царствених страстотерпців монастир відвідало більше шести сотень паломників. Богослужіння вперше звершувалося на місці древнього печерного монастиря в с. Буда (в минулому - Монастирка). Божественну літургію очолив митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин разом із єпископом Фастівським Даміаном у співслужінні секретаря єпархії протоієрея Михаїла Кобулея, настоятеля монастиря архімандрита Трифона (Зінченка), намісника Ржищівського Спасо-Преображенського чоловічого монастиря ігумена Тихона (Гарасюка),кліриків Білоцерківської, Київської єпархій та духовенства монастиря. Після Літургії архієреї освятили поклінний хрест та освятили місце під закладку часовні-косниці, в якій будуть зібрані останки спочилої братії.

Інформаційна довідка.

В 2007 р. на території древнього монастиря був розритий котлован для омшаника, оскільки тут знаходилась фермерська пасіка. Саме тоді були знайдені перші  захоронення братії монастиря. Після цього будівництво було припинено. Згодом територія була передана монастирю. В 2018 р. при підготовці котловану для будівництва часовні також були знайдені останки світло-коричневого кольору, що за церковним преданням свідчить про те, що людина угодила Господу. 16 липня напередодні свята на дні котловану були віднайдені цілі і неушкоджені останки одного з насельників древнього монастиря.

На згадку про свято усі гості отримали ювілейні іконки святих Царствених страстотерпців.