Skip to content
zastavka.jpg
Ви знаходитесь: Головна arrow Архів новин
Архів новин
20 років як один день Надрукувати

dsc_0753.jpg6 листопада 2014 виповнюється рівно 20 років з того дня як в Кислівці звершили перше богослужіння. 6 листопада 1994 року в облаштованому приміщенні бувшого магазину облаштували церкву  і звершили перший молебень. Співав хор з Києво-Печерської лаври, зібрались місцеві жителі, адже з 30-х років XX століття богослужіння в цій місцевості не відбувалось, а в 1943 році храм був остаточно зруйнований.

Цього року богослужіння на Церковній горі  на честь пам'яті ікони Божої Матері "Всіх скорбящих Радість"  в новозбудованому храмі очолив настоятель монастиря архім. Тріфон в співслужінні гостей свята - Благочинного Узинського округу прот. Андрія (Омельченко), кліриків Білоцерківської та Київської єпархій, духовенства монастиря. Після літургії настоятель звернувся до вірян з вітальним словом, занурившись спогадами в 20-річну історію духовного життя в Кислівці та Буді. Після проповіді звершили традиційний хресний хід на місце древнього печерного монастиря в с. Буда. Дорогою читали євангеліє, лунали піснесспіви, які приславляли Матір Божу. Біля уклінного хреста на древній монастирській території завершили молебень та відслужили заупокійну літію за братією древньої обителі  в Монастирці (так раніше називалась Буда) та за священиком Таращанського благочиння  прот. Сергієм (Білоусом), настоятелеме Успенського храму в Кирданах, який 9 днів тому відійшов у вічність. Всі підходили до хреста та отримували із рук настоятеля пам'ятні подарунки - книжкові закладинки, випущенні як раз до 20-річного ювілею. Бажаючі змогли відвідати древні монастирські печери. Після трудів духовних та тілесних усіх паломників та гостей запросили на святкову трапезу до монастиря. Фоторепортаж свята дивіться в галереї .

 
Свято Іоанна Богослова Надрукувати

dsc_0614.jpg9 жовтня Свята Церква вшановує пам'ять апостола і євангелиста Іоанна Богослова. Улюблений учень Христа, він єдиний, хто не зрікся і не залишив Спасителя в найтяжчі хвилини земного життя. Саме йому Господь Іісус Христос вручив Свою Пречисту Матір. Автор одного з чотирьох Євангелій, Послання та Апокаліпсису. Єдиний з апостолів, хто не помер мученицькою смертю і дожив до глибокої старості. Саме йому належать відомі слова, які уособлююють в собі всю суть християнства: "Діти, любіть одне одного".

Цього дня престольне свято відзначає  прихід у с. Степок, який названо на честь апостола Іоанна. Божественну літургію в день свята очолив настоятель монастиря святих Царствених мучеників архім. Тріфон. Йому співслужили настоятель храму - прот. Роман (Заряда) та священики Таращанського благочиння. За літургією було багато дітлахів, які причащалися святих Христових Таїн. По завершенні проспівли величання святому апостолу і отець архімандрит виголосив привітальне слово. На згадку про свято та для духовної роботи над собою кожен гість отримав книжечку "Сповідь" архім. Амвросія Юрасова.

Детальніше...
 
Святі мучениці Віра, Надія, Любов та мати їх Софія, моліть Бога за нас! Надрукувати

 10.jpg 30 вересня на монастирському подвор'ї святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії відбулось святкове богослужіння, яке очолив настоятель монастиря архім. Тріфон (Зінченко). У своїй проповіді о. архімандрит розказав історію виникнення Чесного Хреста Господнього. Адже цими днями хрест лежить на аналої поруч зі святковою іконою аж до віддання Возвиження. Зі словом про жітіє святих мучениць до віруючих звернувся ієр. Сергій (Наприклад).

Детальніше...
 
Різдво Божої Матері - торжество на Свято-Миколаївському скиту Надрукувати

18.jpg21 вересня Православна церква молитовно відзначає День появи у світ Божої Матері, чистої отроковиці, що змогла вмістити в себе Невмістимого - Спасителя світу. І хоча це свято входить до переліку двунадесятих і вшановується у кожному монастирі та приході, для нашої обителі воно особливе. Багато століть тому у с. Лісовичах Таращанського району красувалася одна із семи церков містечка, освячена саме на честь Різдва Матері Божої. Сьогодні в селі діє лише чоловічий скит на честь святителя Николая, а Різдво Богородиці вшановується як друге престольне свято. Прихід, який був тут створений ще до утворення скита, також іменувався цим Богородичним святом. До речі, в Таращанському районі ще в 2-х селах відзначають свято Різдва Діви Марії як престольне - у Ківшоваті та Косяківці.

 

Детальніше...
 
Престольне свято Ржищівського монастиря Надрукувати
copyof_dsc_0500.jpg

20 серпня настоятель монастиря архім. Тріфон взяв участь в архієрейському богослужінні на честь престольного свята Ржищівського чоловічого монастиря.

Божественну літургію очолив правлячий архієрей - митрополит Білоцерківский і Богуславський Августин у співслужінні секретаря єпархії - прот. Михаїла (Кобулея), намісників Серафимівського та Ржищівського чоловічих монастирів - архім. Амвросія (Єрохіна) та ігум. Тіхона (Гарасюка) з братією, благочинного Ржищівського монастиря прот. Михаїла (Афоніна), духовенства Ржищівського і Білоцерківського благочинь. 

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Всього 28 - 36 з 186